Hakkımızda


META, 2014 yılının Ekim ayında Zümrüt Şahin ve Caner Uslan tarafından kuruldu. İkili birlikte çalışmaya başladıktan kısa süre sonra bass gitarist ve davulcu arayışına başladı.Bünyesine, bas pozisyonu için Aykut Çerezcioğlu’nu, davul pozisyonu için Deniz Traka’yı dahil ederek kadrosunu tamamladı.2 yıl sonunda Aykut Çerezcioğlu ile yollarını ayıran grup kadrosuna Türkiye'nin köklü metal gruplarından NotWithStanding'in bas gitaristi olan Onur Ağar'ı dahil etti.Bir single ve 4 şarkılık bir Ep yayınlamış olan grup, yeni kadrosuyla birlikte ilk albümleri için çalışmalara devam ediyor.


'Olumsuz' isimli EP lerinde yer alan dört parça, dinleyicisine, olanlar ve olmayanlar arasında sıkışıp kalmış bir modern kölenin psikolojik savaşlarından kesitler sunuyor. Bestelerini Caner Uslan'ın yaptığı, sözlerini Zümrüt Şahin'in yazdığı parçaların elektronik alt yapıları ve mix-mastering'i Erdinç Öztan tarafından yapıldı.

Yayınlanacak birinci albüm, EP de işlenen bireysel psikolojik çatışmalara kıyasla toplumsal konular içeren şarkılardan oluşuyor.

 

Zümrüt Şahin / Vokal

1985 Zonguldak doğumluyum. Mimarlık fakültesi mezunuyum. Şarkı söylemeye ve yazmaya olan tutkumu çok küçük yaşta keşfetmeme rağmen aktif olarak müzik yapmaya üniversite yıllarında başladım.

Pop rock, rock, psychedelic rock, trip hop, jazz gibi türlerde beste ve cover çalışmaları yapan birçok grupta vokallik ve söz yazarlığı yaptım. 2011 yılında Türkçe sözlü beste çalışmaları yapan bir trip hop grubuyla yayınlanmamış 13 şarkılık bir albüm kaydettim, 2012 yılında Erdinç Öztan'la birlikte tiyatro oyunu müzikleri yapmaya başladım. (Kırmızı Dükkan/Önemsiz Bir Ölüm/Üç Kuruşluk Opera/Son Zenne) Bu alandaki çalışmalarıma devam etmekteyim. 2014 yılının sonlarında Metehan Erdoğan'la birlikte akustik cover çalışmaları yapan Akuspakus'u kurdum. Akuspakus'la birlikte birçok bar ve organizasyonda düzenli olarak sahne aldım ve almaya devam ediyorum.

Müzik yapmak,kendimi özgür hissetme biçimlerimden biri. Meta'yı öncelikle bir söz yazarı olarak özgürlük alanım şeklinde tanımlıyorum. Meta'nın karanlık rifflerinde, hakkında susmak istemediğim konulara ve hayata bakışıma arkadaşlık eden bir ruh olduğunu düşünüyorum. Bu da benim için yeterince tatmin edici. Müzikal anlamda alışılmadık ve cesaret gerektiren, hatta zaman zaman sağır olmayı gerektiren bir projenin parçası olduğum için mutluyum.

Caner Uslan / Gitar

1984 İzmir doğumluyum. Lise sonda elime ilk kez gitar aldığım günden beri tek amacım hep yeni şarkılar üretmek oldu.

2001 yılında Fatih Yaman ile birlikte kurduğumuz Prime Object ile 2013 yılına kadar aktif şekilde müzik yaptım. Prime Object'in yanı sıra bir dönem Courtyard isimli grupta session bass gitaristlik görevini üstlendim. Müzik ile uğraştığım yıllar boyunca birçok konser ve festivallere çıkma şansı yakaladım ki bunların içerisinden en önemlileri Roting Christ konseri, Unirock Festivali ve Rockrepublic Festivali olmuştur.

Evde kendi kendime kayıtlar yapmaya gömüldüğüm bir dönemde Zümrüt'ün attığı bir mesaj ile kendimi Meta'nın içerisinde tekrar aktif grup çalışmalarına başlamış buldum.

Şuanda Meta sayesinde müzik kariyerimin en olgun yıllarını geçiriyorum ve heyecanla sürekli yeni besteler üretmeye devam ediyorum.

Onur Ağar / Bas Gitar

İlk 1978’de Antakya’ya gönderildim. 1994 ten bu yana çeşitli gruplar ile müzik yapıyorum. 1996 yılında NOT adlı Megadeth cover grubumla ilk bestemizi yaparak halen devam etmekte olduğum NotWithStanding grubunun ortaya çıkmasında etkili olan 2 kişiden biriyim. NotWithStanding yanında Acrimony/Undone, BossDogz, Dren, One Against All gruplarıyla çalıştım.
Meta cesaret isteyen müziğin üzerindeki cesur sözler benim için. Bu yüzden buradayım.

Deniz Traka / Davul

1987 İzmir doğumluyum. Lise yıllarından beri davul çalıyorum. Davul benim için stres azaltma, rahatlama yöntemi.

Meta ise müzikal anlamda istediğim sesi duyduğum ve çalmaktan zevk aldığım bir müzik/topluluk.

Boş vakitlerimi eşimle ve arkadaşlarımla geçirerek, gezerek, yazılım ile uğraşarak veya zaman bulabilirsem oyun oynayıp kafa dağıtarak değerlendirmeye çalışıyorum.

Uzun yıllardır aynı grupları dinlerim. Yeni arayışlar içinde olmadım çoğu zaman. Liste aşağıdaki gibi;

  • Dream Theater
  • Pain Of Salvation
  • Riverside
  • Tool
  • Meshuggah
  • Gojira
  • Porcupine Tree
  • Anathema

Yaklasan Etkinlikler


Yakında herhangi bir etkinlik gözükmüyor.

Sosyal Medya


Playlist


Video


Official Meta Web Site